Aż 15 medali dla rzeszowskich kajakarzy! Wrócili z workiem trofeów z XXIII Mistrzostw Polski Masters w Wałczu

OPRAC.:
Marcin Piecyk
Sześcioro zawodników z Rzeszowa wybrało się na drugi koniec Polski, aby wziąć udział w XXIII Mistrzostwach Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. Wrócili z całym workiem medali: zdobyli ich aż 15! W całych zawodach brało udział 35 drużyn.

Już piąty raz Rzeszowski Klub Kajakowy uczestniczył w Mistrzostwach Polski Masters. Drużyna składała się z sześciorga zawodników, trenera oraz kierownika ekipy. Łącznie rzeszowska drużyna wróciła z aż 15 medalami!

Pierwszego dnia na 1000 metrów mężczyzn Marcin Rymaszewski rozpoczął od medalu brązowego w kajakowych jedynkach. Niedługo później z Miłoszem Szczudło dołożyli brąz w dwójkach. Zaraz po nich do akcji wkroczyła kolejna męska, dwójka Tomasz Soboń oraz Krzysztof Bobola, która w młodszej kategorii wiekowej wywalczyła srebro. Rimma Stareńczak, mieszkanka Iwonicza Zdroju, która podczas tych zawodów reprezentowała barwy RKK indywidualnie wywalczyła brązowy medal na 1000m , a wraz z Joanną Czajkowską na tym samym dystansie wywalczyły srebro.

W czwórkach mężczyzn Marcin Rymaszewski i Miłosz Szczudło wraz z Krzysztofem Bobolą i Tomaszem Soboniem zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej. Złoty medal udało się zdobyć osadzie mieszanej K4 mixt na 1000 metrów, Joannie Czajkowskiej, Rimmie Stareńczak, Marcinowi Rymaszewskiemu i Miłoszowi Szczudło. W wyścigach mieszanych kajakowych dwójek, na najniższym stopniu podium stanął Marcin Rymaszewski, który płynął z koleżanką z Gorzowa- Anną Bartkiewicz. Joanna Czajkowska, w kobiecym wyścigu czwórek wraz z koleżankami z Gorzowa wywalczyła złoto.

Kolejny dzień to prawdziwy popis Marcina Rymaszewskiego, który wygrał cztery swoje sprinterskie starty. W jedynkach, w dwójce z Krzysztofem Bobolą oraz w czwórce z Bobolą, Tomaszem Soboniem i Miłoszem Szczudło. Dołożył też złoto w czwórkach mieszanych z Joanną Czajkowską, Anną Bartkiewicz oraz Miłoszem Szczudło. Na koniec zdobył brąz w mieszanych dwójkach z koleżanką z Gorzowa. Warto dodać, że w kajakowych dwójkach Rymaszewski i Bobola pozostawili w pokonanym boju osadę Sparty Augustów, która jest obecnie najlepsza w Polsce w konkurencji k4 1000 w rywalizacji seniorskiej.

Ekipa Rzeszowskiego Klubu Kajakowego podkreśla, że wsparcie finansowe od Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Podkarpackiego Parku Technologicznego "Aeropolis" było niezwykle pomocne przy organizacji imprezy.