3 liga piłkarska. Lechia Zielona Góra - Stal Brzeg 1:2

Adrian Gajewski
Zwycięstwo Stali w Zielonej Górze.
Zwycięstwo Stali w Zielonej Górze. Stal Brzeg / archiwum
W ostatnim meczu w tym roku Stal Brzeg pokonała na wyjeździe Lechię Zielona Góra. Bohaterami spotkania okazali się bramkarz Amin Stitou i Michał Maj. Dzięki temu zwycięstwu brzeżanie poprawili swoją sytuację w tabeli przed rozpoczęciem przerwy zimowej.

W pierwszej połowie obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Amin Stitou bronił wspaniale i przez dłuższy czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety tuż przed przerwą gospodarze znaleźli jednak sposób na pokonania brzeskiego bramkarza. Do wrzutki z lewego skrzydła doszedł Mycan i celną główką otworzył wynik meczu.

Po zmianie stron Stal ruszyła do ataku i jak się później okazało brzeżanie zostali za to wynagrodzeni. Już w 51. minucie udało się wyrównać, akcję rozpoczął Jakub Czajkowski, który dograł do Macieja Matusika, a drogę do siatki rywala znalazł Michał Maj. W 65. minucie ponownie gola zdobył Maj, który okazał się jedną z pierwszoplanowych postaci w drużynie Stali. Lechia miała jeszcze swoje okazje, jednak Stitou był świetnie dysponowany i poprowadzi brzeżan do zwycięstwa.

To ostatni mecz w tym roku Stali. Nastroje przed przerwą zimową zostały poprawione. Brzeżan czeka sporo pracy i miejmy nadzieję, że runda wiosenna będzie bardziej udana.

Każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Wiadomo, jaka jest nasza sytuacja po pierwsze w tabeli, a po drugie pod względem kadrowym, gdzie musimy się posiłkować chłopakami z juniorów. Przyjechaliśmy tu przede wszystkim powalczyć. Pierwsza połowa totalnie nam nie wyszła, nie graliśmy tego, co chcieliśmy i co sobie założyliśmy. W przerwie skorygowaliśmy ustawienie i ta gra wyglądała troszkę inaczej. To był typowy mecz walki na tym grząskim boisku, my też mieliśmy grać prosto, używać prostych środków. Zima będzie u nas nieco spokojniejsza. Tak właśnie zakładaliśmy, żeby zdobyć tu jakieś punkty i aby dół tabeli nas nie dogonił. Udało się wygrać i chwała chłopakom za to, ale czasami naprawdę trzeba użyć w stosunku do nich męskich słów, żeby to zaczęło dobrze funkcjonować. - skomentował spotkanie trener Marcin Nowacki.

18. kolejka III ligi (grupa 3)
Lechia Zielona Góra - Stal Brzeg 1:2 (bramki: Mycan 45' - Maj 51', 65') Stal: Stitou - Paszkowski (46' Budnik), Wdowiak, Rogala, Maj, Czajkowski (88' Danielik), Niemczyk, Ograbek (90' Mozoła), Matusik, Sypek, Podgórski. Trener Marcin Nowacki.
Żółte kartki (Stal): Wdowiak, Podgórski, Matusik, Mozoła.
Sędziował: Radosław Kasprzyk (Dolnośląski ZPN).