3 liga piłkarska. Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg 3:1

Adrian Gajewski
Stal Brzeg przegrywa z Rekordem Bielsko-Biała.
Stal Brzeg przegrywa z Rekordem Bielsko-Biała. Stal Brzeg
W 17. kolejce trzeciej ligi piłkarskiej, Stal Brzeg przegrała 1:3 z Rekordem Bielsko-Biała. Gospodarze zasłużenie zdobyli trzy punkty, natomiast Stal jest coraz bliżej strefy spadkowej i podczas zbliżającej się przerwy zimowej, zawodników czeka mnóstwo pracy, aby wrócić na dobre tory.

W pierwszej połowie piłkarze Stali mieli kilka dobrych okazji, aby strzelić gola. Zabrakło jednak skuteczności, jednak brzeżanie byli aktywni i grali dobre spotkanie. Gospodarze natomiast mieli większe posiadanie piłki, ale niewiele z tego wynikało. W 41. minucie żółto-niebiescy stworzyli świetną sytuację. Niemczyk uderzył na bramkę, ale nieczysto trafił w futbolówkę. Dwie minuty później gospodarze byli bardziej konkretni w wykończeniu i Wróbel strzelił jedynego gola w pierwszej części gry.

W drugich 45. minutach brzeżanie dalej starali się walczyć o korzystny wynik, jednak to gole strzelali piłkarze Rekordu. W 75. minucie gola na 2:0 z rzutu karnego zdobył Nowak, a w 85. minucie gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie za sprawą Muchy. Stal zdołała odpowiedzieć jedynie golem w doliczonym czasie gry, którego zdobył Rogala.

Zespół piłkarsko funkcjonuje całkiem poprawnie, ale niestety nie przynosi nam to punktów. Było to też widać we wczorajszym meczu, bo fragmentami potrafiliśmy dominować, utrzymywać się przy piłce na połowie przeciwnika. Nie przekłada się to na wiele sytuacji bramkowych, choć przed przerwą zmarnowaliśmy dwie wyborne okazje. Szkoda, że Marcin Niemczyk nie otworzył wtedy wyniku meczu, bo grałoby się nam zdecydowanie łatwiej. Drugim ważnym momentem była utrata gola tuż przed przerwą. Takich bramek po prostu nie możemy tracić, po błędach i braku działania indywidualnego dwójki stoperów - powiedział po spotkaniu z Rekordem trener Marcin Nowacki.

17. kolejka III ligi (grupa 3)
Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg 3:1 (bramki: Wróbel 43', Nowak 75' k, Mucha 85' - Rogala 90+3')
Stal: Florczak - Paszkowski (77' Rogala), Wdowiak, Lechowicz, Maj (87' Budnik), Czajkowski, Niemczyk, Danielik (77' Kusicielek), Matusik, Sypek, Dychus (68' Podgórski). Trener Marcin Nowacki.
Żółte kartki (Stal): Niemczyk, Dychus, Czajkowski, Lechowicz, Paszkowski
Sędziował: Patryk Świerczek (Małopolski ZPN)