Bieg Tropem Wilczym w Grodkowie. Na starcie stanęło łącznie prawie 300 uczestników [ZDJĘCIA]

Adrian Gajewski
Bieg Tropem Wilczym - Grodków 5.03.2023r.
Bieg Tropem Wilczym - Grodków 5.03.2023r. Krzysztof Dzierżak
5 marca, w wielu miejscowościach na terenie całej Polski odbywał się Bieg Tropem Wilczym. Nie inaczej było w Grodkowie, gdzie biegacze już po raz siódmy również upamiętnili żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Oprócz Grodkowa, w województwie opolskim Bieg Tropem wilczym odbył się m. in. w:

• Oleśnie
  • Opolu
  • Kluczborku
  • Głuchołazach
  • Prudniku

W Grodkowie rywalizowano na 2 dystansach: 1963 metrów (co jest nawiązaniem do roku śmierci sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął w obławie w 1963 roku) oraz 5 kilometrów.

Bieg Tropem Wilczym - Grodków 5.03.2023r.Krzysztof Dzierżak

Wyniki biegów:

• Na dystansie 1963 metrów wśród mężczyzn najlepszy okazał się Maciej Grzybowski, który na metę przybiegł z czasem 7 minut 16 sekund. Tuż za nim uplasował się Waldemar Banachowski (7:17), a podium uzupełnił Janusz Rudner (7:24). U kobiet triumfowała Katarzyna Piskorska (9:54), drugie miejsce zajęła Aurelia Bohdziul (10:00), a na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Haręża (10:41).
  • Natomiast na dystansie 5 kilometrów wśród mężczyzn triumfował Paweł Pac, któremu pokonanie trasy zajęło 17 minut 36 sekund. Drugie miejsce zajął Martin Sobota (17:39), a trzecie Paweł Białowąs (17:55). Wśród pań najlepsza okazała się Anna Waliduda (19:38), drugie miejsce zajęła Paulina Dacyszyn (19:44), a podium uzupełniła Monika Kiedrowicz (21:50).

Uczestnicy podkreślali, że to wyjątkowy bieg, w którym bardzo chętnie biorą udział.

- Uwielbiam biegać, ale przede wszystkim kocham brać udział w takich wydarzeniach. Warto pamiętać o naszych bohaterach i dziś możemy oddać im szacunek, biorąc udział w Biegu Tropem Wilczym - mówiła nam pani Natalia.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z biegu.