Brzescy futsaliści w półfinale Pucharu Polski! Clearex Chorzów - Gredar Fit-Morning Brzeg 2:3

Adrian Gajewski
Brzeżanie w półfinale Pucharu Polski!
Brzeżanie w półfinale Pucharu Polski! Gredar Brzeg
Gredar Fit-Morning Brzeg po bardzo trudnym spotkaniu w Chorzowie zapewnił sobie awans do półfinału Pucharu Polski. Dla klubu to historyczny sukces, gdyż do tej pory brzeżanie nigdy nie zaszli tak daleko w tych rozgrywkach. Warto podkreślić, że drużyna pokazała charakter oraz ogromną wolę walki. Pomimo tego, że przegrywali 2:0, potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Clearex już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Dewuckiego. Na kolejny cios chorzowian kibice nie musieli długo czekać, bo w 5. minucie wynik na 2:0 podwyższył Seget. Wydawać się mogło, że wszystko idzie pod dyktando gospodarzy, jednak brzeżanie nie zamierzali się poddać, pomimo dwóch straconych goli na początku meczu. Niespełna dwie minuty później, w 7. minucie Kucharski strzelił gola kontaktowego. Gredar złapał wiatr w żagle i w 9. minucie kapitan brzeskiej drużyny Michał Grochowski wyrównał wynik spotkania. Kolejne minuty pierwszej połowy były już spokojniejsze. Na przerwę drużyny zeszły przy wyniku 2:2.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla brzeżan. W 22. minucie Nastai wyprowadził Gredar na prowadzenie. Gospodarze ruszyli zatem do ataku, który trwał nieprzerwanie aż do końca spotkania. Chorzowianie mieli wiele dogodnych sytuacji, aby wyrównać wynik meczu, ale brakowało skuteczności. Natomiast brzeżanie również wyprowadzili kilka kontrataków, jednak zabrakło szczęścia oraz precyzji w wykończeniu. Ostatnie sekundy były szalone, na bramkę Gredaru spadł prawdziwy grad strzałów, ale świetnie w bramce spisywał się Foltyn.

Zwycięstwem nad Clearexem Chorzów, brzeżanie zapewnili sobie awans do półfinału Pucharu Polski. To historyczny sukces dla klubu, ale w pełni zasłużony. Obok brzeskiej drużyny do półfinału awansowały: Rekord Bielsko-Biała, Red Dragons Pniewy i KS Constract Lubawa. Poprzeczka w półfinale zatem będzie zawieszona bardzo wysoko, niezależnie od drużyny, którą wylosuje Gredar. Wszystkie zespoły to czołówka polskiego futsalu.

Bramki: 2. Dewucki, 5. Seget – 7. Kucharski, 9. Grochowski, 22. Nastai
Kartki: 37. Kędra (BRZ)
Clearex Chorzów: Krzyśka (Kontny, Bednarczyk) – Salisz, Sitko, Cichy, Mozheiko – Jankowski, Seget, Mizgajski, Łuszczek, Dewucki, Rotuski, Dubiel
FIT-MORNING Gredar Brzeg: Foltyn, Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Jose Pepo, Kucharski, Grochowski, Synowiec, Babijczuk, Konieczny, Kozhemiaka