Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brzescy policjanci i strażnicy miejscy pomagają bezdomnym przetrwać zimę. Zbierają informacje odnośnie ich miejsca pobytu

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Bezdomny mogą liczyć na pomoc służb.
Bezdomny mogą liczyć na pomoc służb. UM Brzeg / KPP Brzeg
Brzescy policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają miejsca pobytu osób bezdomnych. Takie działania prowadzą po to, aby mieć wiedzę, gdzie bezdomni przebywają, i w chłodne dni móc sprawdzić, czy wszystko u nich w porządku.

Policjanci odwiedzają bezdomnych po to by służyć pomocą i zachęcić do spędzenia zimnych dni w schronisku Brata Alberta w Pępicach.

- Tam mają możliwość pobytu i otrzymywania ciepłych posiłków. Są jednak takie osoby, które mimo mroźnych dni decydują się pozostać w nieogrzewanych altankach czy pustostanach. Te osoby na pomoc społeczną, ciepłe ubrania i posiłki - informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych w temperaturze bliskiej zeru.

- Gdy mamy informację, że ktoś jest narażony na wyziębienie natychmiast reagujmy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego by pomoc ruszyła. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników MOPS-u, GOPS-u i Straż Miejską - apelują policjanci.

Możemy również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa klikając w link: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Dzięki tej aplikacji naniesiemy na mapie miejsce gdzie przebywają bezdomni. Policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie.

KMZB to narzędzie, które jest szczególnie przydatne w dobie pandemii. Bez wychodzenia z domu możemy poinformować funkcjonariuszy o rzeczach, które nas niepokoją. Jeśli jedna sprawa jest pilna należy skorzystać z tradycyjnego zgłoszenia dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

- Pamiętajmy również o samotnych sąsiadach i bliskich. Odwiedźmy ich czasem, sprawdźmy czy u nich wszystko w porządku. Nie bądźmy obojętni, kiedy wiemy że tuż obok mieszka ktoś kto może potrzebować naszej pomocy. Tak niewiele to kosztuje, a może się okazać że nasze zainteresowanie uratuje komuś zdrowie, a nawet życie - dodaje asp. Kaszuba.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto