III liga piłkarska. Polonia Bytom - Stal Brzeg 3:2

Adrian Gajewski
Porażka Stali w Bytomiu.
Porażka Stali w Bytomiu. Stal Brzeg
W meczu 24. kolejki III ligi, Stal Brzeg przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom. Bohaterem spotkania okazał się Dawid Wolny, który zanotował dwa trafienia i zapewnił gospodarzom 3 punkty.

Polonia Bytom gra bardzo dobry sezon. Przed meczem z dorobkiem 45 punktów zajmowali 2. miejsce w tabeli. Natomiast Stal mająca na koncie 27 oczek plasowała się na 12. miejscu.

Pierwsza połowa przyniosła kibicom dużo emocji. Już w 2. minucie Dawid Wolny otworzył wynik spotkania i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Stal w 20. minucie doprowadziła do wyrównania, a autorem gola był Damian Celuch, który doskonale odnalazł się pod bramką rywala i trafił do siatki. Radość brzeżan nie trwała jednak zbyt długo, bo w 27. minucie Patryk Stefański popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego i Polonia ponownie wygrywała.

Druga połowa było równie ciekawa. W 58. minucie swoje drugie trafienie w meczu zanotował Dawid Wolny i bytomianie prowadzili na nieco ponad pół godziny przed końcem już 3:1. Stal jednak się nie poddawała i w 77. minucie gola kontaktowego strzelił Michał Sypek. Jednak na więcej brzeżan w tym meczu nie było stać i wynik już nie uległ zmianie.

Pomimo porażki, piłkarze Stali zagrali naprawdę dobry mecz i mogą być zadowoleni ze swojego występu. Ten mecz to dobry prognostyk na kolejne spotkania.

Zagraliśmy dobry mecz, kolejny raz byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu z górnej części tabeli. Szkoda, że przegrywamy, bo uważam, że mogliśmy wywieźć z Bytomia ten jeden punkt. Byliśmy dobrze przygotowani na drużynę Polonii; wiedzieliśmy, co grają, jak wykonują stałe fragmenty gry, tak jak przy pierwszej straconej bramce. Już któryś raz to powtarzam w pomeczowej rozmowie, ale znowu powtarzają się błędy indywidualne, które rzutują na końcowy wynik. Charakter, charyzma, determinacja w dążeniu do odwrócenia rezultatu - to coś, za co chciałbym dzisiaj zawodnikom podziękować i z czego jestem dumny. Mecz był na styku. Polonia wykorzystała nasze błędy skrupulatnie, i stąd znowu przegrywamy minimalnie, jedną bramką. Szkoda. - powiedział trener Stali Marcin Nowacki.

Bramki: 1:0 Dawid Wolny (2), 1:1 Damian Celuch (2), 2:1 Patryk Stefański (27), 3:1 Dawid Wolny (58), 3:2 Michał Sypek (77)
Polonia: Brzozowski – Budzik (71. Górka), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas - Konieczny, Andrzejczak (56. Pączko), Stefański, Płonka (56. Tkaczuk), Dudek (25. Piontek) - Wolny (71. Krzemień).
Stal: Jaskuła - Ograbek (86. Danielik), Wdowiak, Lechowicz, Leończyk (86. Nowakowski) - Kuriata (74. Sypek), Czajkowski, Niemczyk (62. Matusik), Bronisławski - Podgórski (62. Dychus), Celuch.
Żółte kartki: Bedronka, Dudek, Radkiewicz, Wolny - Sypek
Sędziował: Bartosz Pałetko (Kraków)