Kamil Karbowiak wygrał Bieg Niepodległości w Poznaniu. Brzeżanin pokonał między innymi Marcina Lewandowskiego

Adrian Gajewski
Kamil Karbowiak wygrywa bieg niepodległości w Poznaniu.
Kamil Karbowiak wygrywa bieg niepodległości w Poznaniu. Bieg Niepodległości RunPoland 2021 - Poznań
11 listopada w Poznaniu odbył się "Bieg Niepodległości RunPoland 2021". Na starcie stawiło się ponad 3 tysiące zawodników, a na trasie bezkonkurencyjny okazał się Kamil Karbowiak. Brzeżanin ze sporą przewagą nad drugim biegaczem (36 sekund) sięgnął po zwycięstwo.

Bieg odbywał się na dystansie 10 km. Kamil Karbowiak pokonał trasę w czasie 30 minut i 26 sekund. Drugie miejsce zajął Łukasz Nowak (31:12), a podium uzupełnił Marcin Lewandowski (31:26) - legenda polskiej lekkoatletyki, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata i multimedalista imprez rangi międzynarodowej.

Dzisiaj miałem zaszczyt stanąć na podium obok Marcin Lewandowski. To bardzo motywujące i inspirujące spotkać na swojej biegowej ścieżce żywą legendę tego sportu, od której klasy mogłoby uczyć się wielu pseudomistrzów podwórza i okolic. Dzisiejszym startem uczciłem tak jak umiem najlepiej #11listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Dziękuję wszystkim za doping, a zawodnikom za wspólna rywalizację. - skomentował bieg za pośrednictwem mediów społecznościowych Kamil Karbowiak.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Paulina Kaczyńska (33:24), która na ostatnich metrach pokonała Monikę Jackiewicz (33:31). Na najniższym stopniu podium stanęła Sabina Jarząbek (33:41).