Kolejny wielki sukces Joanny Drgas. Zawodniczka Koła PZW Grodków została Mistrzynią Polski w Wędkarstwie Spławikowym

Adrian Gajewski
Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym.
Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym. Patrycja Korczewska
Mistrzostwa Polski Kobiet i Młodzieży U25 w Wędkarstwie Spławikowym odbywały się w dniach 18-19 września 2021r. w Hermanowicach i Hurko. Okręg PZW Opole reprezentowali: Joanna Drgas, Elżbieta Mach-Piwowar, Łukasz Kaprak, Arkadiusz Putowski i Marcin Wacha. Największy sukces osiągnęła utytułowana Joanna Drgas, która została Mistrzynią Polski.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji Joanna Drgas uzyskała najwyższy wynik zawodów – 28,870 kg oraz złowiła największą rybę I tury zawodów – karpia o wadze 6,720 kg, Natomiast drugiego dnia z wagą 17,970 kg wywalczyła 1. miejsce w sektorze i 4. w II turze.

Emocje były do samego końca, bowiem w klasyfikacji końcowej dwie zawodniczki po dwóch dniach rywalizacji miały na koncie 2 punkty (w I i II turze obie zajęły 1 miejsce w swoich sektorach) i o wygranej decydowała waga złowionych ryb w dwóch turach zawodów. Łączny wynik Joanny Drgas wynosił 46,840 kg i tym samym wyprzedzając w klasyfikacji drugą zawodniczkę o 745 gram została Mistrzynią Polski!

W I turze Asia wylosowała najgorsze stanowisko z możliwych, bowiem było tam bardzo płytko. Mimo to poradziła sobie znakomicie, uzyskując najwyższy wynik zawodów – 28,870 kg! Ciągle jestem pod ogromnym wrażeniem jej umiejętności i opanowania, szczególnie gdy wyciągała największego karpia tury o wadze 6,720 kg! Obserwując to zza jej pleców, naprawdę, emocje sięgały zenitu! - relacjonuje Patrycja Korczewska.

Bardzo dobry występ zanotował także Marcin Wacha. Po pierwszym dniu z w wynikiem 7,575 kg sklasyfikowany był na 4. pozycji w sektorze i 11. w klasyfikacji I tury. Drugiego dnia uzyskał najwyższy wynik II tury, z wagą 20,445 kg, w tym łowiąc największą rybę II tury – jesiotra o wadze 11,090 kg. W klasyfikacji końcowej mistrzostw Marcin zajął drugie miejsce z wynikiem 28,020 kg, wywalczając tytuł I Wicemistrza Polski.

W czołowej szóstce klasyfikacji końcowej Młodzieży sklasyfikowany został także Łukasz Kaprak, który uzyskał łączną wagę 13,250 kg.

Łowisko w Hermanowicach, na którym rywalizowały kobiety obfitowało w piękne, liczne okazy (przede wszystkim karpie i karasie), o czym świadczą uzyskane wyniki. W ciągu dwóch dni łączna waga złowionych ryb przez wszystkie zawodniczki wyniosła 913 kg! - dodaje Patrycja Korczewska.

Wyniki pozostałych reprezentantów Okręgu PZW Opole:

• Elżbieta Mach-Piwowar – 16,296 kg, 32. miejsce
  • Łukasz Kaprak – 13,250 kg, 6 miejsce
  • Arkadiusz Putowski – 14,925 kg, 19. miejsce

To nie pierwszy sukces wędkarzy w tym roku. W dniach 21-22 sierpnia 2021r. w holenderskiej miejscowości Almere na kanale Lage Vaart odbywały się Mistrzostwa Świata Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym, na których Joanna Drgas i Elżbieta Mach-Piwowar (dwie reprezentantki Okręgu PZW Opole) wraz z drużyną zdobyły złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata. Co więcej, Elżbieta podczas II tury zawodów wygrała swój sektor, co było najwyższym uzyskanym wynikiem w II turze!

Efekty wieloletnich treningów pod okiem niezawodnego trenera z Grodkowa pana Bogdana Gluzy są widoczne, o czym świadczą wspaniałe sukcesy Asi. To zaszczyt mieć takich ludzi w Kole PZW Grodków. - puentuje Patrycja Korczewska.

Przypomnijmy także, że podczas Sport Fishing World Games 2019 w Republice Południowej Afryki Joanna jako pierwsza Polka w historii wywalczyła indywidualny tytuł Mistrzyni Świata Kobiet.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata!

Więcej informacji oraz zdjęć można zobaczyć u Patrycji Korczewskiej, klikając TUTAJ. Zapraszamy!