Piłkarskie święto w Brzegu. Polska reprezentacją do lat 16 zmierzyła się z Niemcami w meczu towarzyskim [ZDJĘCIA]

Adrian Gajewski
Polska - Niemcy U16 - Brzeg 22.10.2022r.
Polska - Niemcy U16 - Brzeg 22.10.2022r. UM Brzeg
Ponad tysiąc widzów oglądało z trybun mecz towarzyski reprezentacji U-16 Polska - Niemcy, który w sobotę, 22 października odbył się na Stadionie Miejskim w Brzegu. Atmosfera była przednia, niestety jednak reprezentacja Polski poniosła porażkę, przegrywając 0:3.

Organizatorem spotkania był Opolski Związek Piłki Nożnej z prezesem Tomaszem Garbowskim na czele, natomiast współorganizatorem Urząd Miasta w Brzegu, który podczas meczu reprezentował burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz ze swoimi zastępcami: Bartłomiejem Kostrzewą i Tomaszem Filipkowskim.

Na trybunach zasiadło wielu gości, oprócz władz miasta również wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski, radny miejski i przewodniczący Wydziału Szkolenia OZPN Janusz Żebrowski, a także przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej – dyrektor Sportowy PZPN Marcin Dorna czy Bogdan Basałaj. Wszyscy chwalili brzeski obiekt oraz wspaniałą bazę treningową wraz z zapleczem.

Biało-czerwoni mimo głośnego dopingu brzeskich kibiców byli tego dnia znacznie słabsi od rywali. Goście do przerwy prowadzili już 2:0, a gole zdobywali Francis Oneyka w 10. minucie oraz Alessandro Gaul Souza w 20. minucie.

Po zmianie stron reprezentacja Niemiec zdobyła trafienie numer trzy i pomimo starań młodych reprezentantów Polski, spotkanie zakończyło się przegraną 0:3.

Warto wspomnieć, że tej pory Stadion Miejski w Brzegu był wyjątkowo szczęśliwy dla naszych reprezentacji młodzieżowych, bo wszystkie wcześniejsze pojedynki kończyły się zwycięstwami biało-czerwonych.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani