Polacy na stadionie Odry przegrali z Anglikami

Łukasz Baliński
Mecz Polska - Anglia do lat 19 w Opolu.
Mecz Polska - Anglia do lat 19 w Opolu. Łukasz Baliński
Nieco ponad 3000 widzów obejrzało na stadionie Odry Opole mecz reprezentacji Polski do lat 19 z rówieśnikami z Anglii. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali 2-5.

Polacy dobrze zaczęli, gdyż już w 7 minucie wyszli na prowadzenie po szybkiej akcji zawodnika AS Roma Nicola Zalewskiego i golu Bartosza Białka. Co ciekawe napastnik Zagłębia Lubin wywodzi się z Brzegu, jego ojciec Zenon swego czasu grał w opolskiej Odrze.
Swoją drogą jednak największym opolskim akcentem byli sędziowie z Opolskiego Związku Piłki Nożnej, którymi dowodził Marcin Kochanek.

Co do reszty meczu to po znakomitym początku... później już tak dobrze nie było. Zaraz po golu dla biało-czerwonych mieliśmy remis, gdy swojego bramkarza pokonał Bartłomiej Mruk (Garbarnia Kraków). Niebawem też goście wyszli na prowadzenie po koronkowej akcji i trafieniu Dejana Teteka (Reading). Na 1-3 gola jeszcze przed upływem pół godziny gry z kolei zdobył Joseph Gelhardt (Wigan Athletic).

Nna dobre nie zaczęła się druga połowa, a wynik podwyższył Gelhardt. Nadzieje w serca kibiców naszej drużyny wlał w 72. minucie Javier Ajenjo Hyjek z Atletico Madryt skutecznie egzekwując rzut karny. Wtedy to gospodarze rzucili się do ataków, jednak brakowało im skuteczności. A rywale dobili ich na 2-5.

- Reprezentacja Polski sprawiła nam wiele trudności, ale bardzo cieszymy się z wygranej - nie krył trener gości Ian Foster zadowolony z wizyty w Opolu, nie tylko z powodów czysto piłkarskich. - Cieszyliśmy, że możemy tutaj przyjechać i pobyt tutaj bardzo się nam podobał. Jesteśmy bardzo zadowoleni z atmosfery, która panowała na stadionie, z atmosfery stworzonej przez kibiców.

Polska - Anglia 2-5 (1-3)
Bramki: 1-0 Białek - 7., 1-1 Mruk - 9. (samobójcza), 1-2 Tetek - 23., 1-3 Gelhardt - 30 (karny)., 1-4 Gelhardt 46., 2-4 Ajenjo Hyjek - 71 (karny). 2-5 Madueke - 89.
Polska: Lotka - Kamiński (72. Wędrychowski), Dymerski, Mruk, Bogacz, Zalewski (72. Nowak) - Krakowiak-Castro (46. Gierach), Ajenjo Hyjek, Karbownik - Marchwiński (85. Szpakowski), Białek (86. Kocyła).
Anglia: Trafford - Matheson (79. Musah), Wood, Dorsett, Bondswell (79. Roberts) - Sarmiento (62. Mighten), Tetek (62. Weir), Azeez, Palmer (86. Carvalho), Rogers (79. Madueke) - Gelhardt (79, Greenwood).
Żółte kartki: Azeez, Matheson.