Stal Brzeg po wyrównanym meczu przegrywa ze Ślęzą Wrocław. Zadecydował gol w końcówce spotkania

Adrian Gajewski
Archiwum / Brzeg naszemiasto.pl
Stal Brzeg po bardzo wyrównanym meczu ostatecznie przegrywa ze Ślęzą Wrocław. Goście wygrywają 2:1 i trzy punkty trafiają do zespołu ze stolicy Dolnego Śląska.

Mecz pomiędzy Stalą Brzeg, a Ślęzą Wrocław był hitem 5 kolejki III ligi grupy III. Obydwie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły sezon i zajmowały wysokie 3 i 4 miejsce w lidze.

W pierwszej połowie padły dwie bramki i na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 1:1. Zarówno Stal, jak i Ślęza miały jednak sporo szans, aby podwyższyć wynik spotkania na swoją korzyść.

Druga połowa przebiegało pod dyktando gości, czego zwieńczeniem był gol w 85 minucie, który dał Ślęzy zwycięstwo. Goście stwarzali więcej dogodnych sytuacji bramkowych i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Dobrze wiedzieliśmy, czego spodziewać się po zespole przeciwników. O braku punktów zadecydowały dziś detale. W pierwszej połowie zagraliśmy dobre spotkanie, w drugiej zabrakło nam skutecznej finalizacji. Skupiamy się już na kolejnym spotkaniu, bo chcemy jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Nasz zespół jest bardzo mocny i stać nas na wysokie miejsce - powiedział na konferencji meczowej Damian Dziura, asystent trenera Stali Brzeg.

Za tydzień Stal zmierzy się z Foto-Higieną Gać.

5. kolejka III ligi (grupa 3)
Stal Brzeg - Ślęza Wrocław 1:2 (bramki: Niemczyk 39' - Vinicius 31', Stępień 85')
Stal: Stitou - Paszkowski, Lechowicz, Rogala, Leończyk (89' Kowalski), Ograbek, Czajkowski (89' Podgórski), Niemczyk, Sypek (69' Kuriata), Matusik (69' Dychus), Danielik (56' Koval). Trener Damian Dziura (w zastępstwie za zawieszonego Arkadiusza Batora).
Żółte kartki (Stal): Niemczyk, Czajkowski.
Sędziował: Robert Kowalczyk (Śląski ZPN).