Stal Brzeg remisuje z Foto-Higieną Gać. Stracony gol w doliczonym czasie gry pozbawił brzeżan zwycięstwa

Adrian Gajewski
Foto-Higiena Gać 2:2 Stal Brzeg
Foto-Higiena Gać 2:2 Stal Brzeg Archiwum / Brzeg naszemiasto.pl
Pomimo zdecydowanej przewagi i dwubramkowego prowadzenia w meczu, Stal Brzeg tylko remisuje w wyjazdowym spotkaniu z Foto-Higieną Gać. Dekoncentracja w ostatnich minutach meczu kosztowała żółto-niebieskich utratę praktycznie pewnych 3 punktów.

Pierwsza połowa nie dała kibicom zbyt wielu emocji. Jednak po świetnym uderzeniu zza pola karnego, wynik spotkania otworzył w 28 minucie Michał Sypek. Gospodarze natomiast nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji, które mogliby zamienić na gola.

W drugiej połowie Stal kontrolowała mecz. Już w 52 minucie do siatki trafił po raz kolejny Sypek i żółto-niebiescy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Niestety brzeżanom zabrakło koncentracji i w 78 minucie błąd w obronie Stali wykorzystał Szczypkowski i strzelił kontaktowego gola. O losach mega ostatecznie zadecydował rzut karny w doliczonym czasie gry, który na bramkę zamienił Jaroszyński.

Niestety pomimo dominacji na boisku oraz kontroli meczu przez większą część spotkania, Stal traci punkty i musi zadowolić się jedynie remisem.

Jesteśmy bardzo źli na dzisiejszy wynik, bo tracimy dwa punkty, wszyscy wiemy w jakich okolicznościach. Myślę, że przy naszym prowadzeniu 2:0, gdy zostało 20 minut do końca, brakło nam mądrości, spokojnego utrzymania się przy piłce i wypunktowania rywala. Były przecież sytuacje do tego, by strzelić na 3:0 i zamknąć mecz. Bramka na 2:1 dodała skrzydeł przeciwnikowi. Graliśmy dzisiaj na bardzo trudnym boisku i to też kolejny raz się potwierdziło. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski. Dostaliśmy dzisiaj srogą lekcję, że prowadzenie 2:0 to jeszcze nie jest wygrany mecz. Teraz patrzymy już tylko na środę i chcemy odbić się za trzy punkty - podsumował mecz trener Arkadiusz Bator.

6. kolejka III ligi (grupa 3)
Foto-Higiena Gać - Stal Brzeg 2:2 (bramki: Szczypkowski 78', Jaroszyński 90+1'k - Sypek 28', 52')
Stal: Stitou - Budnik, Lechowicz, Rogala, Leończyk, Ograbek (69' Dychus), Kuriata (69' Suski), Niemczyk (78' Czajkowski), Sypek, Matusik (55' Podgórski), Koval (55' Danielik). Trener Arkadiusz Bator.
Żółte kartki (Stal): Budnik, Lechowicz.
Sędziował: Waldemar Socha (KS Jelenia Góra).