Statscore Futsal Ekstraklasa. FC Reiter Toruń - Fit-Morning Gredar Brzeg 5:3

Adrian Gajewski
Fit-Morning Gredar Brzeg przegrywa w Toruniu.
Fit-Morning Gredar Brzeg przegrywa w Toruniu. Patryk Gorazdowski
W 4. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy brzeżanie zmierzyli się na wyjeździe z FC Reiter Toruń. Mecz zakończył się wynikiem 5:3. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Składną akcję torunian wykończył Marcin Mikołajewicz. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Już w 5. minucie Reiter podwyższył wynik meczu na 2:0. Tym razem gola zdobył Mateusz Cyman, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu.

W 11. minucie meczu do głosy doszli zawodnicy Gredaru. Po ładnej akcji gola zdobył Dawid Witek. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy. W 18. minucie faulowany w polu karnym był Mikołajewicz, natomiast rzut karny pewnie na gola zamienił Marcin Mrówczyński.

W drugiej połowie kibice na pierwsze trafienie musieli czekać aż 17 minut. Dopiero w 37. minucie spotkania brzeżanie zdobyli kontaktowego gola, kiedy składną akcję precyzyjnym strzałem wykończył Viacheslav Kozhemiaka.

Końcówka spotkania była bardzo intensywna. W 38. minucie swojego drugiego gola strzelił Mateusz Cyman, który wykorzystał dobre dogranie Marcina Mrówczyńskiego z rzutu rożnego. Po chwili gospodarze prowadzili już 5:2. Ładnego gola zdobył Mikołajewicz, który wykorzystał wycofanie bramkarza w brzeskiej drużynie. Rozmiary porażki w samej końcówce zmniejszył jeszcze Kozhemiaka, zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

FC REITER TORUŃ – FIT-MORNING GREDAR BRZEG 5:3 (3:1)
Bramki: Marcin Mikołajewicz 3’, 39’, Mateusz Cyman 5’, 38’, Marcin Mrówczyński 18’ z rzutu karnego – Dawid Witek 11’, Viacheslav Kozhemiaka 37’, 40’