Statscore Futsal Ekstraklasa. Fit-Morning Gredar Brzeg - AZS UG Gdańsk 2:2

Adrian Gajewski
Gredar remisuje z AZS-em UG Gdańsk.
Gredar remisuje z AZS-em UG Gdańsk. Archiwum / Patryk Gorazdowski
W 11. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy, Fit-Morning Gredar Brzeg zmierzył się z AZS-em UG Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Warto podkreślić, że drużyna z pomorza jest w tym sezonie beniaminkiem i są to ich pierwsze punkty zdobyte na wyjeździe. Zatem brzeżanie nie mogą być zadowoleni z końcowego wyniku.

To nie był udany mecz dla Gredaru. Brzeżanie byli faworytem spotkania, ale brakowało im woli walki, aby szybko nie pozostawić rywalom złudzeń na wywiezienie z Brzegu korzystnego rezultatu. Pierwszego gola w meczu zdobył w 13. minucie Kucharski, a asystą w tej akcji popisał się Kędra. Wydawało się, że gospodarze zatem przejmą inicjatywę, ale było inaczej. W 16. minucie wyrównującego gola zdobył Sidor i drużyny schodziły na przerwę remisując 1:1.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie, brzeżanie dominowali, ale przez długi czas nie potrafili wyjść na prowadzenie. Dopiero w 37. minucie do siatki trafił Grochowski i wydawało się, że korzystny rezultat dla Gredaru utrzyma się już do końca meczu. Jednak w 39. minucie decydujący głos należał do gości. Akcja bramkowa była podobna do tej z pierwszej połowy. Gola zdobył Sidor i wynik utrzymał się już do końca spotkania.

To bolesna strata punktów dla Gredaru. Takimi meczami można zapewnić sobie utrzymanie, bo w najbliższych spotkaniach będą musieli przeciwstawić się trudniejszym rywalom.

Bramki: 13. Kucharski (Kędra), 37. Grochowski – 17. Sidor, 39. Sidor (Pawicki)
Kartki: 35. Zaiets (BRZ), 36. Gutierrez (BRZ), 40. Budych (BRZ) – 26. Majchrzak (GDA)
FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg: Zaiets (Budych) – Kozhemiaka, Makowski, Kucharski, Kędra – Rojek, Synowiec, Nastai, Witek, Gutierrez, Sykulski, Grochowski, Nocoń