Statscore Futsal Ekstraklasa. Fit-Morning Gredar Brzeg - Team Lębork 3:4

Adrian Gajewski
Fit-Morning Gredar Brzeg przegrywa z Team Lębork.
Fit-Morning Gredar Brzeg przegrywa z Team Lębork. Patryk Gorazdowski / archiwum
W meczu 7. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Fit-Morning Gredar Brzeg podejmował na własnej hali drużynę Team Lębork. Niestety brzescy futsaliści musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie po zaciętym meczu przegrali 3:4.

Pierwszego gola w meczu zdobyli goście. W 6. minucie bramkę strzelił Przemysław Laskowski. W 15. minucie meczu Gredar zdobył wyrównującego gola z rzutu karnego. Okazję na gola zamienił Dawid Witek. Minutę później arbiter znowu podyktował rzut karny i ponownie Witek wykorzystał szansę.

Niestety brzeżanie długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Już w 16. minucie gola na 2:2 zdobył Davidson. W 18. minucie było już 2:3, a do siatki trafił ponownie Davidson, wbijając piłkę do pustej bramki brzeskiej drużyny. Jeszcze w pierwszej połowie Gredar zdołał wyrównać za sprawą Kamila Kucharskiego i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 3:3.

Druga połowa była już spokojniejsza i mniej obfita w gole. Gredar miał dogodną okazję w 28. minucie, ale tym razem Witek z rzutu karnego trafił w słupek.

W końcówce spotkania czerwoną kartkę ujrzał Kozhemiaka i brzeżanie musieli grać ostatnie trzy minuty w osłabieniu. Niestety goście wykorzystali swoją okazję i w 39. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Kolesnika.

Po tej porażce Gredar bardzo niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej, obecnie brzeżanie zajmują 13. miejsce w tabeli.

Fit-Mor­ning Gre­dar Brzeg – LSSS Team Lę­bork 3:4 (3:3)
Bram­ki: Da­wid Wi­tek 15’ (karny), 16’ (karny), Ka­mil Ku­char­ski 20’ – Prze­my­sław La­skow­ski 6’, Da­vid­son 16’, 18’, Vi­ta­liy Ko­le­snik 39’