Adrian Gajewski
Fit-Morning Gredar Brzeg remisuje z Cariną Gubin.
Fit-Morning Gredar Brzeg remisuje z Cariną Gubin. Patryk Gorazdowski / archiwum
Fit-Morning Gredar Brzeg aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu z Red Devils Chojnice, jednak muszą zadowolić się jedynie jednym punktem. Goście za każdym razem strzelali gola dającego remis w spotkaniu i tak było również w 39. minucie, kiedy ustalili wynik meczu na 3:3.

To był dobry mecz Gredaru. Od rozpoczęcia spotkania byli stroną dominującą na parkiecie. Dogodne sytuacje bramkowe mieli w pierwszej połowie Kucharski, Rojek, Witek oraz Boczarski. Piłka jednak nie chciała w pierwszych dwudziestu minutach trafić do bramki gości.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Jose Pepo, ale wybitną interwencją wykazał się bramkarz Red Devils - Piotr Kąkol, który w pierwszej połowie wielokrotnie ratował swoją drużynę.

W drugiej połowie to również brzeżanie dominowali na parkiecie. Pierwszy gol padł jednak dopiero w 27. minucie, a zdobywcą gola był Pepo. Hiszpan zachował zimną krew pod bramką rywali i po ładnym strzale piłka wpadła od poprzeczki do siatki rywali.

Gredar miał kolejne świetne sytuacje. W 31. minucie goście przekroczyli limit dozwolonych fauli, co skutkowało przedłużonych rzutem karnym dla gospodarzy po faulu. Okazji nie wykorzystał jednak Boczarski. Niestety parę chwil później do głosu doszli gracze z Chojnic. Andre Filipe strzelił swojego premierowe gola dla gości i było 1:1.

Okazję na wyprowadzenie Gredaru na prowadzenie miał Pepo, ale podobnie, jak Boczarski nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Po kolejnych faulu do gości do karnego podszedł Witek, który już znalazł sposób na pokonanie bramkarza.

Nie trzeba było czekać długo na kolejną bramkę. Goście wykorzystali swoją sytuację i było 2:2. Jednak natychmiastowo Gredar wyszedł na prowadzenie za sprawą akcji Jana Rojka. W końcówce spotkania decydujący głos należał do gości. Mario Ossorio Augusto silnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:3.

FIT-MORNING GREDAR BRZEG – RED DEVILS CHOJNICE 3:3 (0:0)
Bramki: Jose Pepo (27), Dawid Witek (37), Jan Rojek (39) – Andre Filipe (33), Roger Perez (38), Mario Ossorio Augusto (39).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0