Statscore Futsal Ekstraklasa. Fit-Morning Gredar Brzeg - Dreman Opole Komprachcice 2:5

Adrian Gajewski
FIT-MORNING GREDAR BRZEG – DREMAN FUTSAL OPOLE KOMPRACHCICE 2:5 (1:2)
FIT-MORNING GREDAR BRZEG – DREMAN FUTSAL OPOLE KOMPRACHCICE 2:5 (1:2) Archiwum / Patryk Gorazdowski
W 9. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Fit-Morning Gredar Brzeg podejmował na własnej hali Dreman Opole Komprachcice. Derby opolszczyzny zapowiadały się niezwykle ciekawie, brzeżanie potrzebowali punktów, aby uniknąć sytuacji sprzed roku i oddalić się od strefy spadkowej, natomiast Dreman chce walczyć w tym sezonie o najwyższe cele i aktualnie znajduje się w najlepszej czwórce, która wyraźnie odskoczyła konkurencji.

Pierwsza połowa była bardzo interesująca. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Vinicius, wyprowadzając zespół gości na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że wynik utrzyma się do przerwy, w 19. minucie na dwubramkowe prowadzenie zespół Dremana wyprowadził Szypczyński. W ostatnich sekundach pierwszej części gry do głosu doszli jeszcze futsaliści Gredaru i za sprawą Makowskiego złapali kontakt tuż przed przerwą i zespoły schodziły do szatni przy wyniku 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla gości. Po niespełna dwóch minutach gry Dreman prowadził już 4:1. Najpierw gola zdobył Andre Luiz, a następnie do siatki trafił Tomasz Lutecki. Zawodnicy Gredaru przez większość drugiej połowy nie byli w stanie nawiązać rywalizacji ze znajdującym się w świetnej dyspozycji Dremanem. W 35. minucie kolejnego gola dla przyjezdnych zdobył Szypczyński. Gredar zdołał odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem Dawida Witka, ale ostatecznie brzeżanie musieli ponieść gorycz porażki.

Dreman dzięki wygranej w Brzegu potwierdza, że nie ma przypadku w ich wysokiej lokacie w tabeli ligowej. 22 punkty dają im aktualnie 4. miejsce, a do liderującego Piasta Gliwice tracą zaledwie dwa punkty. Gredar natomiast z 8 oczkami na koncie zajmuje 9. lokatę.

W kolejnej kolejce Dreman zmierzy się z Red Dragons Pniewy, a Gredar będzie rywalizował z beniaminkiem z Polkowic.

Składy:
FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg: Zaites, Budych, Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Santiago, Kędra, Sykulski, Kucharski, Nocoń, Grochowski, Synowiec.
Dreman Opole Komprachcice: Lach, Burduja, Szypczyński, Barysch, Andre, Opatowski, Elsner, Grzywa, Chuva, Fernandes, Fil, Lutecki, Iwanow, Teixeira.
Sędziowie: Potępa, Gawle – Biel, Struski.

Bramki: Damian Makowski 20’, Dawid Witek 35’ – Vinicius 10’, Arkadiusz Szypczyński 19’, 35’, Andre Luiz 22’, Tomasz Lutecki 22’