Statscore Futsal Ekstraklasa. Rekord Bielsko-Biała - Fit-Morning Gredar Brzeg 9:2

Adrian Gajewski
Porażka Gredaru z Rekordem Bielsko-Biała.
Porażka Gredaru z Rekordem Bielsko-Biała. Archiwum / Patryk Gorazdowski
W 12. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Fit-Morning Gredar Brzeg przegrał w meczu wyjazdowym z Rekordem Bielsko-Biała aż 2:9. Dla gospodarzy było to ważne spotkanie, zwycięstwo pozwoliło im utrzymać się na wysokim miejscu w tabeli, natomiast Gredar niestety jest blisko strefy spadkowej.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Gredaru. Już w 7. minucie brzeżanie wyszli na prowadzenie za sprawą rzutu karnego, które na gola zamienił Witek. Niestety minutę później Rekord wyrównał, a bramkę zdobył Biel. Przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie, a następnie jeszcze tuż przed końcową syreną dołożyli kolejnego gola. Do szatni zespoły schodziły zatem przy wyniku 3:1.

Druga połowa to niestety popis Rekordu. Brzeżanie nie potrafili nawiązać walki i na sześć trafień w drugich 20. minutach gospodarzy, brzeżanie odpowiedzieli już tylko jednym. Gole dla Rekordu Bielsko-Biała zdobywali: Surmiak (21, 40 min.), Leszczak (25 min.), Rakić (27. min), Biel (30 min.), Kubik (40 min.). Dla Gredaru w drugiej połowie gola zdobył w 22. minucie Kucharski.

Bramki: 8. Biel, 20. Leszczak, 20. Matheus, 21. Surmiak, 25. Leszczak, 27. Rakić (Kubik), 30. Biel (Rakić), 40. Surmiak (Kucharski), 40. Kubik (Gutierrez, Witek) – 7. Witek (kar.), 22. Kucharski
Kartki: 35. Kucharski (BRZ) 7. Popławski (BIE)
Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Iwanek, Mura) – Surmiak, Zastawnik, Marek, Kubik – Biel, Ribeiro, Popławski, Budniak, Rakić, Kosowski, Leszczak
FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg: Zaiets – Rojek, Nastai, Witek, Gutierrez – Synowiec, Kozhemiaka, Sykulski, Grochowski, Makowski, Kucharski, Nocoń, Kędra