Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Grodków na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Grodków podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KROK Miłosz Stanisław - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 53,06% (3 369 głosów)
- MACHETA Damian Mateusz - KWW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA: 46,94% (2 980 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Grodków podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- MACHETA Damian Mateusz - KWW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA: 24,43% (1 685 głosów)
- KROK Miłosz Stanisław - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 24,06% (1 659 głosów)
- ANTONIEWICZ Marek Andrzej - KWW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ: 20,68% (1 426 głosów)
- TRZASKAWSKA Danuta Iwona - KWW DANUTY TRZASKAWSKIEJ: 17,15% (1 183 głosów)
- GAJEWSKA Agnieszka Monika - KWW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI: 13,67% (943 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SAWKA Łukasz: pozycja 3 : 22,57% (114 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- SZYMANKIEWICZ Michał Tomasz: pozycja 12 : 15,84% (80 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- ŻYDCZYK Klaudia Jagoda: pozycja 13 : 14,46% (73 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- RUDNICKA Karolina Katarzyna: pozycja 14 : 25,94% (131 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- MUZIEWICZ Jacek Janusz: pozycja 15 : 21,19% (107 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- TOMCZYK Agnieszka: pozycja 3 : 25,6% (96 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ DOM:
- WASILENKO-MIKUTA Agata Danuta: pozycja 11 : 25,33% (95 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- SINKOWSKA Paulina Dominika: pozycja 12 : 8,53% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- SOBÓW Beata Joanna: pozycja 14 : 11,47% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA GALUS:
- GALUS Dariusz Jacek: pozycja 16 : 29,07% (109 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DZIENISIEŃKO Monika Agata: pozycja 3 : 19,74% (92 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- GAJEWSKA Agnieszka Monika: pozycja 13 : 39,48% (184 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- SOBSTEL Sławomir Andrzej: pozycja 14 : 27,04% (126 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- KUDLIŃSKI Sławomir Józef: pozycja 15 : 13,73% (64 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZOSTAK Marcin Michał: pozycja 3 : 28,54% (133 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- JANCZURA Arkadiusz Jan: pozycja 12 : 7,73% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- BURDA Dariusz: pozycja 13 : 12,66% (59 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- JOŃCZYK Ryszard: pozycja 14 : 33,48% (156 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- KWIATKOWSKI Piotr: pozycja 15 : 17,6% (82 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KWIATKOWSKI Marek: pozycja 3 : 37,92% (157 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ DOM:
- SEREMET Jolanta Elżbieta: pozycja 11 : 6,76% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- DEMICHOWICZ Kinga Anna: pozycja 12 : 2,9% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- BIENIEK Elżbieta Helena: pozycja 13 : 11,11% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- MUSIAŁ-BIERNAT Monika Katarzyna: pozycja 14 : 23,91% (99 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- TRZASKAWSKA Danuta Iwona: pozycja 15 : 17,39% (72 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GAJEWSKI Dariusz: pozycja 3 : 17,32% (102 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- MAŃKA Renata Maria: pozycja 12 : 13,58% (80 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- KAMOLA Jakub: pozycja 13 : 13,75% (81 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- BIRECKI Paweł Rafał: pozycja 14 : 39,22% (231 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- MYSZAKOWSKI Rafał: pozycja 15 : 16,13% (95 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 7
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DEMSKA Natalia Helena: pozycja 3 : 15,06% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ DOM:
- DEREŃ Paweł Tadeusz: pozycja 11 : 27,8% (72 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- BUCZYŃSKA Anna: pozycja 12 : 20,85% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- OPALIŃSKA Joanna Elżbieta: pozycja 13 : 2,7% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- ZĄBKOWSKI Kamil Emiliusz: pozycja 14 : 22,39% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- GRZEGORZEK Anna: pozycja 15 : 11,2% (29 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 8
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KONDYSIAK Monika Jadwiga: pozycja 3 : 45,33% (262 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- OBARSKA Agnieszka Patrycja: pozycja 14 : 32,7% (189 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- BUCZARSKI Grzegorz Ludwik: pozycja 15 : 21,97% (127 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 9
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- MACHETA Damian Mateusz: pozycja 12 : 46,32% (308 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- OWSIŃSKI Krzysztof Paweł: pozycja 14 : 39,7% (264 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- STARZYŃSKI Grzegorz Wojciech: pozycja 15 : 13,98% (93 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 10
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PAWLAK Bogumiła: pozycja 3 : 15,5% (71 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- OSADCZUK Ewelina Anna: pozycja 12 : 37,99% (174 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- SALACHNA Mariola Anna: pozycja 13 : 15,28% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- RAJMUS Tomasz Marian: pozycja 14 : 22,05% (101 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- BOROŃCZYK Zdzisław Edward: pozycja 15 : 9,17% (42 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 11
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DEMSKA Jadwiga: pozycja 3 : 18,71% (119 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- KWIATKOWSKI Waldemar Wiesław: pozycja 12 : 55,66% (354 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- KUŻEL Marta Katarzyna: pozycja 13 : 6,29% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- ŁĄGIEWKA Paweł Marian: pozycja 14 : 10,06% (64 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- WOJDYŁA Wojciech Marcin: pozycja 15 : 9,28% (59 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 12
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SOLAK Renata Alberta: pozycja 3 : 18,84% (68 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- PAKOS Monika Anna: pozycja 12 : 30,19% (109 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- MANOWITA Agnieszka Monika: pozycja 13 : 5,54% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- GUL Agnieszka: pozycja 14 : 23,55% (85 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- SIWAK Mateusz Piotr: pozycja 15 : 21,88% (79 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 13
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BUDZIK Alicja Elżbieta: pozycja 3 : 28,57% (80 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- MROŻEK Sławomir Rafał: pozycja 12 : 48,93% (137 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- CHWAŁEK Adam: pozycja 14 : 11,79% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- SPRINGER Justyna Maria: pozycja 15 : 10,71% (30 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 14
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SMOLAREK Mateusz Karol: pozycja 3 : 20,85% (74 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- GAJEWSKI Dariusz Piotr: pozycja 14 : 56,62% (201 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- PIECZONKA Łukasz Michał: pozycja 15 : 22,54% (80 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 15
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BEDNARZ Dariusz Jan: pozycja 3 : 18,69% (77 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA:
- MROŻEK-FRYZIEL Adriana Agnieszka: pozycja 12 : 27,43% (113 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI GAJEWSKIEJ PONAD PODZIAŁAMI:
- MRÓWKA Marta Monika: pozycja 13 : 0,97% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI GRODKOWSKIEJ:
- KANAŚ Lidia: pozycja 14 : 41,26% (170 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTY TRZASKAWSKIEJ:
- WOLNY Beata Edyta: pozycja 15 : 11,65% (48 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?