Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu brzeskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu brzeskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KWAŚNIAK-CIEŚLIK Olga Dorota: pozycja 1 : 3,45% (4 531 głosów)
- ANIOŁ Henryk: pozycja 2 : 3,45% (4 531 głosów)
- SORYS Jarosław Jan: pozycja 3 : 3,45% (4 531 głosów)
- WÓJTOWICZ-WODA Justyna Marta: pozycja 4 : 3,45% (4 531 głosów)
- STRĄK Szymon Stefan: pozycja 5 : 3,45% (4 531 głosów)
- PILCH Małgorzata: pozycja 6 : 3,45% (4 531 głosów)
- DUMAŃSKI Zygmunt: pozycja 7 : 3,45% (4 531 głosów)
- DADEJ Wacław Józef: pozycja 8 : 3,45% (4 531 głosów)
- BARTUSIAK Zofia: pozycja 9 : 3,45% (4 531 głosów)
- JANKOWSKI Piotr Paweł: pozycja 10 : 3,45% (4 531 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PASIERB Łukasz Seweryn: pozycja 1 : 1,67% (2 189 głosów)
- PACEWICZ-PYREK Katarzyna Maria: pozycja 2 : 1,67% (2 189 głosów)
- TURLEJ Michał Józef: pozycja 3 : 1,67% (2 189 głosów)
- IMIOŁO Antonina Jadwiga: pozycja 4 : 1,67% (2 189 głosów)
- GAWIAK Jerzy Michał: pozycja 5 : 1,67% (2 189 głosów)
- NISZCZAK Agata: pozycja 6 : 1,67% (2 189 głosów)
- CUPAŁ Marian Józef: pozycja 7 : 1,67% (2 189 głosów)
- SZYDEK Zbigniew Józef: pozycja 8 : 1,67% (2 189 głosów)
- WODA Józef: pozycja 9 : 1,67% (2 189 głosów)
- GRODNY Beata: pozycja 10 : 1,67% (2 189 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ:
- MIERZWA Patryk Michał: pozycja 1 : 0,31% (408 głosów)
- SZYMULA Michał: pozycja 2 : 0,31% (408 głosów)
- GRZEBIENIARZ Natalia Magdalena: pozycja 3 : 0,31% (408 głosów)
- PAJĄK Przemysław: pozycja 4 : 0,31% (408 głosów)
- PIĘTA Mateusz Marek: pozycja 5 : 0,31% (408 głosów)
- WIŚNIOWSKA Renata Marta: pozycja 6 : 0,31% (408 głosów)
- WOJDAK Katarzyna Anna: pozycja 7 : 0,31% (408 głosów)
- GRZEGORZEK Arkadiusz Adam: pozycja 8 : 0,31% (408 głosów)
- SACHA Paulina: pozycja 9 : 0,31% (408 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAROSTY ANDRZEJA POTĘPY:
- BRZYK Kazimierz Edward: pozycja 1 : 1,58% (2 078 głosów)
- MUSIAŁ Jan Wiesław: pozycja 2 : 1,58% (2 078 głosów)
- ZELEK Barbara: pozycja 3 : 1,58% (2 078 głosów)
- PUZIA Marek: pozycja 4 : 1,58% (2 078 głosów)
- ADAMCZYK Ewa Józefa: pozycja 5 : 1,58% (2 078 głosów)
- JAWORSKA Jolanta Bogumiła: pozycja 6 : 1,58% (2 078 głosów)
- CYGA Ludwik Karol: pozycja 7 : 1,58% (2 078 głosów)
- CABAŁA Maria Anna: pozycja 8 : 1,58% (2 078 głosów)
- PODSTAWA-ALFAWICKA Beata: pozycja 9 : 1,58% (2 078 głosów)
- GŁADYSZ Robert: pozycja 10 : 1,58% (2 078 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO:
- WAWRYKA Grzegorz: pozycja 1 : 0,81% (1 068 głosów)
- OJCZYK Krzysztof Michał: pozycja 2 : 0,81% (1 068 głosów)
- OBRUŚNIK Maria: pozycja 3 : 0,81% (1 068 głosów)
- PORĘBSKA Maria Jolanta: pozycja 4 : 0,81% (1 068 głosów)
- CEBULA Joanna: pozycja 5 : 0,81% (1 068 głosów)
- ZOREK Henryk Zbigniew: pozycja 6 : 0,81% (1 068 głosów)
- JEMIOŁO Michał Grzegorz: pozycja 7 : 0,81% (1 068 głosów)
- STĘPAK Krzysztof Wojciech: pozycja 8 : 0,81% (1 068 głosów)
- GÓRA Tomasz Jarosław: pozycja 9 : 0,81% (1 068 głosów)
- SUWARA Elżbieta Wiesława: pozycja 10 : 0,81% (1 068 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI:
- PODOBIŃSKI Maciej Paweł: pozycja 1 : 2,22% (2 912 głosów)
- RYSAK Elżbieta Barbara: pozycja 2 : 2,22% (2 912 głosów)
- RACHWAŁ Krzysztof: pozycja 3 : 2,22% (2 912 głosów)
- WĘGRZYN Mateusz Piotr: pozycja 4 : 2,22% (2 912 głosów)
- CYGA Rafał Grzegorz: pozycja 5 : 2,22% (2 912 głosów)
- GEMZA Jakub Robert: pozycja 6 : 2,22% (2 912 głosów)
- NIEMCZAK Mariola Ola: pozycja 7 : 2,22% (2 912 głosów)
- MARTYKA Katarzyna Anna: pozycja 8 : 2,22% (2 912 głosów)
- SACHA Marta Magdalena: pozycja 9 : 2,22% (2 912 głosów)
- WÓJCIK Tomasz Sławomir: pozycja 10 : 2,22% (2 912 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRZYBYŁO Łukasz Piotr: pozycja 1 : 8,26% (2 377 głosów)
- MALISZCZAK Małgorzata Janina: pozycja 2 : 8,26% (2 377 głosów)
- SWORST Urszula Anna: pozycja 3 : 8,26% (2 377 głosów)
- BUJAK Adam Bogdan: pozycja 4 : 8,26% (2 377 głosów)
- WOJAS Agnieszka Grażyna: pozycja 5 : 8,26% (2 377 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CIEŚLIK Maria Jolanta: pozycja 1 : 1,37% (393 głosów)
- KUBOŃ Marek Zbigniew: pozycja 2 : 1,37% (393 głosów)
- CZERNECKA Magdalena Teresa: pozycja 3 : 1,37% (393 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ:
- WOJDAK Wojciech Jacek: pozycja 1 : 1,14% (329 głosów)
- SICIARZ Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 1,14% (329 głosów)
- JABŁOŃSKA Ewelina Agnieszka: pozycja 3 : 1,14% (329 głosów)
- FRANCZYK Wojciech: pozycja 4 : 1,14% (329 głosów)
- SACHA Anna Maria: pozycja 5 : 1,14% (329 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAROSTY ANDRZEJA POTĘPY:
- POTĘPA Andrzej Robert: pozycja 1 : 9,05% (2 605 głosów)
- FRANKOWSKI Jacek: pozycja 2 : 9,05% (2 605 głosów)
- KULIG Marta Maria: pozycja 3 : 9,05% (2 605 głosów)
- BATKO Joanna: pozycja 4 : 9,05% (2 605 głosów)
- POWROŹNIK Magdalena Anna: pozycja 5 : 9,05% (2 605 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO:
- MLECZKO-FIKAS Sylwia Anita: pozycja 1 : 0,72% (207 głosów)
- SITO Renata: pozycja 2 : 0,72% (207 głosów)
- ŚLUSARCZYK Ewa Maria: pozycja 3 : 0,72% (207 głosów)
- KLIMEK Tadeusz: pozycja 4 : 0,72% (207 głosów)
- KUBALA Stanisław Józef: pozycja 5 : 0,72% (207 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CIEŚLA Edyta Monika: pozycja 1 : 6,14% (2 394 głosów)
- CHRUŚCIEL Józef Kazimierz: pozycja 2 : 6,14% (2 394 głosów)
- KIJAK-PLICH Marzena Ewa: pozycja 3 : 6,14% (2 394 głosów)
- ŚLEDŹ Krzysztof Robert: pozycja 4 : 6,14% (2 394 głosów)
- SIUDUT Natalia Aleksandra: pozycja 5 : 6,14% (2 394 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRAJCARZ Dariusz Arkadiusz: pozycja 1 : 0,9% (352 głosów)
- CHOJNECKA Edyta Elżbieta: pozycja 2 : 0,9% (352 głosów)
- ŻMIJEWSKA Mariola Grażyna: pozycja 3 : 0,9% (352 głosów)
- SUMARA Joanna Maria: pozycja 4 : 0,9% (352 głosów)
- MARUNIAK Bogdan Tadeusz: pozycja 5 : 0,9% (352 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ:
- TRACZ Krzysztof Jan: pozycja 1 : 0,78% (304 głosów)
- PUT Kinga Krystyna: pozycja 2 : 0,78% (304 głosów)
- SIUDUT Justyna Anna: pozycja 3 : 0,78% (304 głosów)
- PIWOWARCZYK Zenon Tomasz: pozycja 4 : 0,78% (304 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAROSTY ANDRZEJA POTĘPY:
- ROGÓŻ Anna Helena: pozycja 1 : 4,23% (1 650 głosów)
- MIKUŚ Piotr Krzysztof: pozycja 2 : 4,23% (1 650 głosów)
- ROGÓŻ Jolanta Anna: pozycja 3 : 4,23% (1 650 głosów)
- KORNAŚ Łukasz Paweł: pozycja 4 : 4,23% (1 650 głosów)
- HANEK Karol: pozycja 5 : 4,23% (1 650 głosów)
- SOLAK Zofia Maria: pozycja 6 : 4,23% (1 650 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO:
- KWAŚNIAK Adam Jan: pozycja 1 : 1,54% (599 głosów)
- CIERNIAK Józef: pozycja 2 : 1,54% (599 głosów)
- KĄDZIOŁKA Maria Janina: pozycja 3 : 1,54% (599 głosów)
- WOJNICKA Magdalena Anna: pozycja 4 : 1,54% (599 głosów)
- RÓŻYCKI Kazimierz Franciszek: pozycja 5 : 1,54% (599 głosów)
- POTACZEK Magdalena Sabina: pozycja 6 : 1,54% (599 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI:
- ANTOSZ Marek: pozycja 1 : 4,52% (1 763 głosów)
- CIOCHOŃ Katarzyna Anna: pozycja 2 : 4,52% (1 763 głosów)
- PIOTROWSKI Paweł Michał: pozycja 3 : 4,52% (1 763 głosów)
- CIERNIAK Rafał Stanisław: pozycja 4 : 4,52% (1 763 głosów)
- OLEKSY Alina Helena: pozycja 5 : 4,52% (1 763 głosów)
- ADAMSKA Joanna Agnieszka: pozycja 6 : 4,52% (1 763 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STANUSZEK Zbigniew Edmund: pozycja 1 : 4,26% (3 676 głosów)
- GARBACZ Adam Tomasz: pozycja 2 : 4,26% (3 676 głosów)
- DUDZIK Kazimierz Adam: pozycja 3 : 4,26% (3 676 głosów)
- KARWALA Danuta Beata: pozycja 4 : 4,26% (3 676 głosów)
- JAKUBOWSKA Małgorzata Zofia: pozycja 5 : 4,26% (3 676 głosów)
- KACZMARCZYK Zuzanna Sylwia: pozycja 6 : 4,26% (3 676 głosów)
- CEBULA Danuta: pozycja 7 : 4,26% (3 676 głosów)
- MROZOWSKI Damian Paweł: pozycja 8 : 4,26% (3 676 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LAMBERT Paweł Piotr: pozycja 1 : 0,64% (550 głosów)
- ADAMCZYK-KMIECIK Katarzyna Anna: pozycja 2 : 0,64% (550 głosów)
- PYTEL Izabela Teresa: pozycja 3 : 0,64% (550 głosów)
- GNYLA Kazimierz Władysław: pozycja 4 : 0,64% (550 głosów)
- ZACZYŃSKA Marta Małgorzata: pozycja 5 : 0,64% (550 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ:
- GAGATEK Krzysztof Grzegorz: pozycja 1 : 0,78% (675 głosów)
- BOBER Piotr: pozycja 2 : 0,78% (675 głosów)
- STASZAK Barbara Maria: pozycja 3 : 0,78% (675 głosów)
- NIEĆ Andrzej Rafał: pozycja 4 : 0,78% (675 głosów)
- KOŁODZIEJ Bernarda Marzena: pozycja 5 : 0,78% (675 głosów)
- BRYL Beata: pozycja 6 : 0,78% (675 głosów)
- WIŚNIOWSKA Aleksandra Maria: pozycja 7 : 0,78% (675 głosów)
- SACHA Jan Kazimierz: pozycja 8 : 0,78% (675 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAROSTY ANDRZEJA POTĘPY:
- RUSZAJ Zbigniew Józef: pozycja 1 : 2,96% (2 552 głosów)
- GURGUL Jarosław Kazimierz: pozycja 2 : 2,96% (2 552 głosów)
- GOŁĄB Grzegorz Krzysztof: pozycja 3 : 2,96% (2 552 głosów)
- JEWUŁA Edyta Maria: pozycja 4 : 2,96% (2 552 głosów)
- JANICKA Sylwia Kinga: pozycja 5 : 2,96% (2 552 głosów)
- MIGAS Beata Magdalena: pozycja 6 : 2,96% (2 552 głosów)
- SERAFIN Andrzej Roman: pozycja 7 : 2,96% (2 552 głosów)
- KWIEK Edyta Iwona: pozycja 8 : 2,96% (2 552 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO:
- KANOWNIK Tadeusz Krzysztof: pozycja 1 : 1,34% (1 152 głosów)
- BIAŁKA Marek: pozycja 2 : 1,34% (1 152 głosów)
- PAJOR Krzysztof Stanisław: pozycja 3 : 1,34% (1 152 głosów)
- GAJEC Paulina Urszula: pozycja 4 : 1,34% (1 152 głosów)
- KOSAKOWSKI Wojciech: pozycja 5 : 1,34% (1 152 głosów)
- BOREK Bartosz Jan: pozycja 6 : 1,34% (1 152 głosów)
- MUSIAŁ Ewelina Anna: pozycja 7 : 1,34% (1 152 głosów)
- CZYŻYCKA Beata Teresa: pozycja 8 : 1,34% (1 152 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI:
- CIERNIAK-LAMBERT Ewa Irena: pozycja 1 : 2,76% (2 379 głosów)
- KĘDER Krzysztof: pozycja 2 : 2,76% (2 379 głosów)
- SKWARŁO Krzysztof Kazimierz: pozycja 3 : 2,76% (2 379 głosów)
- GRUCA Czesław Wincenty: pozycja 4 : 2,76% (2 379 głosów)
- KOZDRÓJ Małgorzata Barbara: pozycja 5 : 2,76% (2 379 głosów)
- MUSIAŁ Piotr Jerzy: pozycja 6 : 2,76% (2 379 głosów)
- PAWEŁEK Patrycja: pozycja 7 : 2,76% (2 379 głosów)
- CHOJECKA Grażyna: pozycja 8 : 2,76% (2 379 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?