Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marszałek województwa oraz wojewoda opolska spotkali się z mieszkańcami Brzegu. Odpowiedzieli na najważniejsze pytania

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Spotkanie z mieszkańcami Brzegu - 29.02.2024r.
Spotkanie z mieszkańcami Brzegu - 29.02.2024r. Monika Jurek - facebook
29 lutego w Sali Pinottiego brzeskiego Zamku Piastów Śląskich odbyło się spotkanie w ramach cyklu #Opolskie20latwUE. Mieszkańcy Brzegu i okolic licznie wzięli udział w wydarzeniu, a na ich pytania odpowiadali marszałek województwa opolskiego - Andrzej Buła oraz wojewoda opolska - Monika Jurek. Wśród poruszonych tematów nie zabrakło pytań o infrastrukturę drogową, pływalnię miejską, komunikację, transport i wiele innych bieżących tematów.

Spotkania, które odbywają się pod hasłem ’”Opolskie 20 lat w Unii Europejskiej”, to przede wszystkim doskonała okazja do poznania oferty samorządu województwa opolskiego, kierowanej do różnych środowisk, zarówno w ramach budżetu województwa, ale również funduszy unijnych.

Podczas spotkania w Brzegu padło wiele ważnych tematów. Warto zaznaczyć, że wojewoda opolska jest mieszkanką Brzegu, dlatego te spotkanie jak sama przyznała, miało dla niej szczególne znaczenie, gdyż bardzo dobrze zna potrzeby mieszkańców i wymagania jakie stawiają przed sprawującymi władzę.

- Brzeg to znajome mi miejsce i nie ukrywam, że wymagania mieszkańców są duże. Z częścią osób znam się od wielu lat, a dziś spotykam się z nim już w nowej roli - mówi Monika Jurek. - Brzeg się zmienia, a dzieje się to dzięki funduszom unijnym. Widać zmiany w oświacie i ochronie zdrowia. Bez tych wszystkich dofinansowań powiat brzeski i nasze gminy nie miałyby szans na sprostanie oczekiwaniom mieszkańców - dodaje wojewoda opolska.

Natomiast marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreślał, że spotkania z mieszkańcami są niezwykle istotne i mają one realny wpływ na wszelkie zmiany.

- Podobnie jak w innych powiatach w regionie brzeskim jesteśmy od początku tygodnia. Wcześniejsze spotkania, to rozmowy z tymi, którzy pracują na rzecz regionu - mówi Andrzej Buła. - Warto przypomnieć, że w ostatnich latach na rozwój i to, żeby mieszkańcom żyło się lepiej przeznaczyliśmy z samorządu województwa opolskiego 300 milionów złotych. Chcemy kontynuacji w powiecie brzeskim głównie w obszarze rynku pracy, ochronie zdrowia, budowie dróg, edukacji społecznej czy wsparciu potrzebujących. Jesteśmy sprawdzonymi partnerami. To czwartkowe spotkanie z mieszkańcami wspólnie z wojewodą jest okazją do pokazania jak współpracujemy i co robimy dla mieszkańców. Mogą oni zobaczyć jak praca samorządowa i rządowa wpływa na ich życie – dodaje.

Całe spotkanie trwało blisko trzy godziny. Nie brakowało pytań oraz licznych dyskusji na najważniejsze tematy.

W spotkaniu wzięli udział m. in.:

  • Michał Rak (strażak ochotnik z Lewina Brzeskiego), który poruszył temat projektów, z których mogą korzystać stowarzyszenia. Wspominał, że jego jednostka chcę zorganizować pokazy z udzielenia pierwszej pomocy, które będą miały za zadanie edukację najmłodszych.
  • Pani Anna (mieszkanka Grodkowa), która zwróciła uwagę na program związany z połączeniami kolejowymi w okolicy Grodkowa.
  • Magdalena Przysiężna-Pizarska (archeolog, mieszkanka Brzegu), która pochyliła się nad tematem ochrony zabytków.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto