Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy komendant powiatowy policji w Brzegu. Na stanowisko powołano mł. insp. Michał Karońskiego

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Nowy Komendant Powiatowy Policji w Brzegu.
Nowy Komendant Powiatowy Policji w Brzegu. KPP Brzeg
Zmiany w brzeskiej policji. Pożegnano dotychczasowego komendanta insp. Zbigniewa Stanowskiego, któremu zostały powierzone obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Na jego miejsce do Brzegu przyszedł zaś mł. insp. Michał Karoński. Nowy szef brzeskich policjantów dotychczas zajmował stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Opolu.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Na zbiórce obecna była kadra kierownicza i pracownicy cywilni brzeskiej jednostki. W uroczystości wziął również udział starosta powiatu brzeskiego Jacek Monkiewicz. Rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu mł. insp. Michałowi Karońskiemu wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała.

Insp. Zbigniewowi Stanowskiemu powierzone zostały obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu odpowiedzialnego za logistykę. Insp. Zbigniew Stanowski służbę rozpoczął w 1992 roku. Pierwsze policyjne szlify zdobywał w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następne służbę pełnił w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim. Z tą jednostką związany był przez 10 lat. Najpierw jako dzielnicowy, później asystent i kierownik referatu. W 2004 roku insp. Zbigniew Stanowski przeszedł do Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a od 2012 roku został naczelnikiem tego wydziału. W 2019 r. awansował na Zastępcę Komendanta do spraw kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Dwa lata później obejmuje stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu. Insp. Zbigniew Stanowski odznaczony został złotym medalem zasłużony Policjant oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Mł. insp. Michał Karoński służbę rozpoczął w 1998 roku w Ozimku, jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Od 2002 roku służył w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Ze służbą kryminalną związany przez kolejne 5 lat. W 2007 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Ozimku. Po 9 latach mł. insp. Michał Karoński wrócił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu, do pionu kryminalnego jako Naczelnik do Walki z Przestępczością Gospodarczą, a następnie Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. W 2019 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu I Policji w Opolu. Po dwóch latach został Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Mł. insp. Michał Karoński został odznaczony brązową odznaką Zasłużony Policjant. Z dniem 29 lutego2024 roku rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Michałowi Karońskiemu powierzono obowiązki na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto