Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brzeg wziął udział w akcji "Pod biało-czerwoną". Podniesiono flagę na maszt przy budynku Urzędu Miasta [ZDJĘCIA]

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Tak przebiegała uroczystość.
Tak przebiegała uroczystość. UM Brzeg
Brzeg wziął udział w akcji "Pod biało-czerwoną", która odbywa się pod patronatem prezydenta i premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt zakładał sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag dla gmin. Warunkiem uzyskania środków na tę inwestycję było poparcie mieszkańców, którzy mogli oddać głos na swoją gminę poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej

10 listopada nastąpiło uroczyste podniesienie flagi na maszt przy budynku Urzędu Miasta.

- Umieszczenie flagi na maszcie jest najbardziej godnym sposobem jej eksponowania. To dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Od dziś, przy budynku Urzędu Miasta w Brzegu będzie dumnie powiewać biało-czerwona flaga - czytamy na stronie brzeskiego Urzędu Miasta.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział licznie zgromadzeni goście. Obecni byli m.in.: Zastępca Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu – Marcin Marczak, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego – Ewa Smolińska, Dyrektor Opolskiego Oddziału Narodowego Banku Polskiego – Paweł Frącz, Przewodnicząca Rady Miejskiej - Renata Listowska, przedstawiciele służb mundurowych, prezesi oraz dyrektorzy spółek i jednostek miejskich, przedstawiciele organizacji kombatanckich i harcerstwa, dyrektorzy brzeskich placówek oświatowych oraz wielu uczniów i przedszkolaków.

Podczas uroczystości odczytano list od premiera RP oraz odegrano hymn państwowy.

- Dzieci i młodzież – pięknie przygotowani na tę wyjątkową uroczystość, odśpiewali wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Kolejnym punktem wydarzenia było zwiedzanie przez gości wystawy pn. „Ojcowie Niepodległości”, która przygotowana została na I piętrze Urzędu Miasta we współpracy z Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu - informuje Urząd Miasta.

Warto dodać, że projekt „Pod biało – czerwoną” miał na celu zachęcenie do patriotycznych postaw oraz godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto