Gredar Fit-Morning Brzeg z awansem do 1/8 finału Pucharu Polski. Brzeżanie nie dali najmniejszych szans drużynie z Krosna Odrzańskiego

Adrian Gajewski
Zwycięstwo Gredara w 1/16 Pucharu Polski.
Zwycięstwo Gredara w 1/16 Pucharu Polski. Gredar Brzeg / archiwum
4 lutego Gredar Fit-Morning Brzeg pokonał na wyjeździe OSiR Krosno Odrzańskie i zameldował się w 1/8 finału Pucharu Polski. Brzeżanie przez całe spotkanie dominowali na parkiecie i ostatecznie wygrali aż 6:0.

Pomimo pauzy w rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy, brzeżanie rozegrali bardzo ważny mecz w Pucharze Polski. Rywalem na etapie 1/16 był OSiR Krosno Odrzańskie.

Od początku do końca Gredar dominował na parkiecie. Już do przerwy gospodarze z Krosna Odrzańskiego przegrywali 0:3. Gole dla brzeżan strzelali w pierwszej części gry Da­rius Na­stai (7 min.), Da­mian Ma­kow­ski (15 min.) oraz Ka­mil Ku­char­ski (17 min.).

Po przerwie Gredar dołożył kolejne trzy gole. Do siatki trafiali Kacper Kędra (30 min.), Kamil Kucharski (33 min.) oraz Paweł Synowiec (38 min.).

Wygrywamy w Krośnie i meldujemy się w 1/8 finału Pucharu Polski. Dziękujemy drużynie z województwa Lubuskiego za świetne spotkanie i życzymy powodzenia w rozwoju futsalu w tym mieście i awansu drużyny do 4 ligi drużyny trawiastej. - czytamy na profilu brzeskiej drużyny.

Rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy wracają już za tydzień. Rywalem brzeżan będzie Red Dragons Pniewy.