Jechali 130 i 140 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom tłumaczyli, że się spieszą. Kierujący skodą i teslą stracili prawo jazdy

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Kierowcy poniosą teraz konsekwencje.
Kierowcy poniosą teraz konsekwencje. KPP Brzeg
Policjanci od dawna powtarzają, że nie ma taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem przekonali się o tym 46-latka kierująca teslą oraz 41-letni kierowca skody. Za swoje przewinienia otrzymali wysokie mandaty i utracili prawo jazdy.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany kilka dni temu w Szydłowicach. Policjanci w tym czasie skupiali się na kontroli miejsc, z których docierały informacje o przekraczaniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

- Tam nagrali jak 46-letnia właścicielka Tesli w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. jechała blisko 130 km. Dozwolona prędkość przekroczyła o blisko 80 km. Kobieta tłumaczyła, że śpieszy się do pracy - przekazała asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Do kolejnej podobnej sytuacji doszło kilka dni później. Policjanci z brzeskiej grupy SPEED w Skarbimierzu Osiedle namierzyli jak 41-letni kierowca skody w terenie zabudowanym jechał ponad 140 km/h. Mężczyzna dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 90 km/h.

- Również tłumaczył się pośpiechem. Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych, na ich konto wpłynęło po 15 punktów karnych i stracili prawo jazdy na 3 miesiące - dodaje asp. Patrycja Kaszuba.

Pamiętajmy, że kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dar
Przekroczenie prędkości o 26 km/h lub więcej grozi utratą prawa jazdy. Czas, na jaki prawo jazdy zostanie zabrane, zależy od konkretnego przypadku złamania przepisów. Rozbieżność jest duża – od 3 tygodni, do 5 miesięcy, aż po dożywotnią konfiskatę.

Gdy maksymalna prędkość na autostradzie to 90 km/h lub więcej, a jej przekroczenie wynosi: – od 36 km/h do 40 km – 10 650 koron (ok. 4 607 złotych)

https://www.mojanorwegia.pl/transport-i-komunikacja/taryfikator-mandatow-w-norwegii-3000-zlotych-kary-i-utrata-uprawnien-za-zbyt-szybka-jazde-14128.html
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie