MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Międzyszkolny Dzień Zadań Interdyscyplinarnych w Brzegu. Młodzież wykazała się dużą wiedzą

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Międzyszkolny Dzień Zadań Interdyscyplinarnych 2024
Międzyszkolny Dzień Zadań Interdyscyplinarnych 2024 UM Brzeg
21 maja w Brzegu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Dnia Zadań Interdyscyplinarnych. To wydarzenie realizowane w ramach Programu Rozwoju Oświaty, a zainspirowane przez dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8, panią Lucynę Bończak dzięki udziałowi w 3-letnim projekcie rządowym Szkoła dla Innowatora pod patronatem CEO.

Inicjatywa wspierana przez władze miejskie na stałe wpisała się w harmonogram roku szkolnego brzeskich szkół podstawowych.

- Dla uczniów jest to okazja do wykorzystania w praktyce wiedzy z różnych przedmiotów, dla nauczycieli, dyrektorów szkół i władz samorządowych – do spotkania, rozmowy, wymiany doświadczeń i pomysłów - informuje Katarzyna Wysocka z PSP nr 8 w Brzegu.

Autorami ciekawego scenariusza bazującego na dokonaniach XIX-wiecznych wynalazców był interdyscyplinarny zespół nauczycieli języków obcych i przedmiotów humanistycznych, a prowadzącymi i wspierającymi były Katarzyna Wysocka i Agnieszka Suflita.

Kilkugodzinne wydarzenie przebiegało w atmosferze życzliwości, otwartości i kreatywności.

- Młodzież pracowała sprawnie, realizując ambitne zadanie wymagające wykazania się nie tylko znajomością języka angielskiego, historii, języka polskiego, ale także kompetencjami miękkimi takimi jak umiejętność pracy w zespole, myślenia nieszablonowego, zarządzania czasem i zasobami oraz autoprezentacji - dodaje Katarzyna Wysocka.

Finałem zmagań zespołów reprezentujących pięć brzeskich szkół podstawowych była prezentacja wyników pracy w języku angielskim.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto