III liga piłkarska. Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg 4:0

Adrian Gajewski
Porażka Stali w 17. kolejce.
Porażka Stali w 17. kolejce. Stal Brzeg
Stal Brzeg w ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi piłkarskiej poniosła dotkliwą porażkę aż 0:4. Niestety brzeżanie zaprezentowali się w tym spotkaniu fatalnie i po 17 spotkaniach znajdują się na samym dole tabeli, do tej pory zdobywając zaledwie 11 punktów.

Brzeżanie od początku mega prezentowali się bardzo słabo, natomiast gospodarze potrafili tego dnia wykorzystywać stworzone sytuacje. Na prowadzi Gwarek wyszedł już w 7. minucie, a autorem gola otwierającego wynik spotkania był Sebastian Pączko. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Tarnowskich Gór podwyższyli prowadzenie. W 34. minucie do dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczył Michał Biskup i skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Stal próbowała nawiązać walkę z gospodarzami, jednak tego dnia piłkarze z Opolszczyzny nie mieli ku temu żadnych argumentów. Dodatkowo w 74. minucie meczu gola na 3:0 zdobył Michał Rakowiecki. W końcówce meczu, w 86. minucie do siatki ponownie trafił Rakowiecki i ustalił wynik spotkania na 4:0.

To był ostatni mecz Stali w rundzie jesiennej. Przerwę między rundami żółto-niebiescy spędzą na ostatnim miejscu w tabeli III ligi, ze stratą czterech oczek do bezpiecznego miejsca.