Stal Brzeg wygrywa po horrorze w ostatniej kolejce III ligi! Zwrot akcji w drugiej połowie

Adrian Gajewski
Po emocjonującym spotkaniu Stal Brzeg pokonuje Polonię Bytom 3:2!
Ostatni mecz sezonu III ligi dał kibicom w Brzegu wiele emocji. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2, a w drugiej połowie zagrali niemalże perfekcyjnie i odwrócili losy meczu na swoją korzyść. Dzięki temu zwycięstwu brzeżanie utrzymali 8 lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa nie układała się dobrze dla Stali. Goście wyraźnie dominowali na boisku i zdobyli dwa gole. Gospodarze nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych.

W 28 minucie piłkarze z Bytomia wyszli na prowadzenie, wykorzystując pewnie rzut karny. W 33 minucie wynik meczu podwyższył Patryk Stefański i na przerwę wiceliderzy tabeli zeszli z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej i do głosu doszli gospodarze. W 64 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stali, jednak nie został on zamieniony na bramkę, ale już minutę później brzeżanie strzelili kontaktowego gola za sprawą Macieja Niemczyka, który zachował zimną krew w sytuacji podbramkowej.

Na kolejne trafienie kibice nie musieli długo czekać. W 67 minucie Dominik Bronisławski wyrównał wynik spotkania. Decydującego gola o losach meczu zdobył Jakub Kowalski.

Końcówka spotkania była nerwowa, sędzia doliczył aż 7 minut do regulaminowego czasu gry. Jednak Stali udało się utrzymać korzystny wynik, dzięki czemu utrzymali 8 miejsce w tabeli.

Warto dodać, że w przerwie meczu burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył juniorom Stali Brzeg puchar za mistrzostwo województwa.