Statscore Futsal Ekstraklasa. Górnik Polkowice - Fit-Morning Gredar Brzeg 2:3

Adrian Gajewski
Gredar wygrywa w Polkowicach.
Gredar wygrywa w Polkowicach. Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg
W meczu 10. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, brzeżanie zmierzyli się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Górnikiem Polkowice. Był to mecz, który marząc o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej, obowiązkowo musieli wygrać. Tak również jest stało, jednak nie obyło się bez dramaturgi.

W pierwszej połowie Gredar grał bardzo rozsądnie i przeważał na parkiecie. Pierwszego gola brzeżanie strzelili w 8. minucie. Dokładne podanie Kucharskiego wykorzystał kapitan Gredaru - Michał Grochowski i wyprowadził zespół z opolszczyzny na prowadzenie.

Zawodnicy z Polkowic dopuścili się kilku przewinień, a każde następne skutkowało przedłużonych rzutem karnym dla brzeżan. Futsaliści Górnika jednak nie odpuścili i dopuścili się dwóch kolejnych fauli, za które zostali ukarani. Pierwszej okazji z przedłużonego karnego nie wykorzystał Dawid Witek, ale w 16. minucie Jose Pepo, choć na raty, pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie niespodziewanie do głosu doszedł zespół Górnika. Co prawda zmarnowali kilka sytuacji, ale w 34. minucie zdobyli gola kontaktowego i było już tylko 1:2. Bramkę zdobył Savy Lutaia. Następnie gospodarze zmarnowali przedłużony rzut karny, ale w 36. minucie stan meczu wyrównał Wolan.

Brzeżanie jednak pokazali charakter i walczyli do końca o pełną pulę. W ostatniej minucie gry zwycięskiego gola zdobył Via­che­slav Ko­zhe­mia­ka, który doskonale odnalazł się pod bramką rywali i skierował piłkę do siatki, zapewniając Gredarowi trzy arcyważne punkty.

Bramki: 34. Lutai, 36. Wolan – 8. Grochowski, 16. Santiago, 40. Kozhemiaka
Kartki: 10. Lutai (GPL), 38. Duda (GPL), 38. Wyżga (GPL) – 6. Kozhemiaka (BRZ), 32. Grochowski (BRZ)
FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg: Budych (Zajeć) – Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Santiago, Kędra, Sykulski, Kucharski, Nocoń, Grochowski, Synowiec, Kozhemiaka