Statscore Futsal Ekstraklasa. Red Devils Chojnice - Gredar Fit-Morning Brzeg 2:5

Adrian Gajewski
Wygrana brzeżan w meczu 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy.
Wygrana brzeżan w meczu 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. Gredar
W meczu 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, Gredar Fit-Morning Brzeg pokonał na wyjeździe Red Dragons Chojnice. To bardzo ważne zwycięstwo dla brzeżan. Zdobyte w tym spotkaniu trzy punkty pozwoliły im opuścić strefę spadkową.

Brzeżanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Widać było w ich grze determinacje i chęć zwycięstwa. Już w 3. minucie zostali wynagrodzeni za swoje zaangażowanie od pierwszego gwizdka. Wynik meczu otworzył Kamil Kucharski, a asystę zaliczył Nastai. Na kolejnego gola brzeżanie nie musieli długo czekać. W 4. minucie Gredar wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, a autorem trafienia na 0:2 był kapitan drużyny Michał Grochowski. Po kilku minutach do głosu doszli jednak gospodarze i również zdobyli dwa gole na przestrzeni kilkudziesięciu sekund. Najpierw w 9. minucie piłkę do siatki skierował Laskowski, a następnie Medoń wyrównał wynik spotkania. Ostateczny głos w pierwszej połowie należał jednak do brzeżan. W 16. minucie swojego drugiego gola zdobył Kamil Kucharski i drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 2:3.

Druga połowa nie była już tak obfita w gole, jednak nie brakowało emocji. W 28. minucie wynik meczu podwyższył Jose Pepo i brzeżanie byli bardzo blisko sukcesu. W końcówce spotkania gospodarze atakowali i chcieli nawiązać walkę, jednak bezskutecznie. Na domiar złego dla chojniczan, w 39. minucie piłkę do własnej siatki skierował Pastars i to zawodnicy z Brzegu zeszli z parkietu z kompletem punktów.

To bardzo ważne punkty dla brzeskich futsalistów. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na 13. miejsce w tabeli i opuścili strefę spadkową.

Bramki: 9. Laskowski, 10. Medoń – 3. Kucharski, 4. Grochowski, 16. Kucharski, 28. Pepo, 39. Pastars (sam.)
Kartki: 14. Laskowski (CHO)
Gredar: Babijczuk R., Foltyn M., Grochowski M., Kedra K., Konieczny S., Kozhemiaka V., Kucharski K., Makowski D., Nastai D., Rojek J., Santiago J., Synowiec P.