Adrian Gajewski
Porażka brzeżan w ostatniej kolejce.
Porażka brzeżan w ostatniej kolejce. archiwum
W ostatniej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy, Gredar Fit-Morning Brzeg poniósł wysoką porażkę na wyjeździe z GI Malepszy Futsal Leszno. Brzeżanie jednak już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kolejnym sezonie.

To nie był dobry występ brzeżan. Już od samego początku gospodarze dominowali na parkiecie i po zaledwie czterech minutach prowadzili już trzema bramkami, które strzelali Lisowski (1. i 2. minuta) oraz Kąkol (4. minuta). W dalszej części gry drużyna z Leszna tylko potwierdzała swoją dominację. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili: Kąkol, Douglas oraz dwa razy Lisowski Gredar potrafił odpowiedzieć tylko jednym golem, którego zdobył Synowiec. Drużyny schodziły zatem do szatni przy wyniki 7:1.

W drugiej części gry gra nieco się wyrównała, jednak gospodarze w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Dołożyli jeszcze aż sześć goli, które strzelali kolejno: Douglas, Wojciechowski, Olszak, Olszak, Kąkol i Solecki. Dla brzeżan trafienia zanotowali natomiast Rojek, Makowski oraz Kucharski. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Leszna 13:4.

Pomimo tej porażki, trzeba przyznać, że brzeżanie w rundzie rewanżowej bardzo poprawili swoją grę i zapewnili sobie utrzymanie na kilka kolejek przed końcem. To był dobry sezon, oby w następnym drużyna powalczyła o coś więcej, niż utrzymanie.

Bramki: 1. Lisowski, 2. Lisowski, 4. Kąkol, 10. Kąkol, 11. Douglas, 12. Lisowski, 13. Lisowski, 25. Douglas, 29. Wojciechowski, 30. Olszak, 31. Olszak, 31. Kąkol, 38. Solecki – 20. Synowiec, 24. Rojek, 34. Makowski, 35. Kucharski
GI Malepszy Futsal Leszno: Charrier (Jarożek) – Kąkol, Siecla, Douglas, Olszak – Niedźwiedzki, Betowski, Solecki, Maciejewski, Molicki, Lisowski, Wojciechowski.
FIT-MORNING Gredar Brzeg: Konieczny, Zaites, Raczkowski – Rojek, Synowiec, Nastai, Gutierrez, Matejko, Kożemiaka, Grochowski, Makowski, Kucharski, Babijczuk, Kędra.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani